Ekonomi

IWC Schaffhausen, Tahoe Gölü’nün kış manzarasından ilham aldı

IWC tarafından 1980’lerde geliştirilen efsanevi sonsuz takvim, farklı ay uzunluklarını ve artık yılları otomatik olarak algılar. Safir cam kasanın içinden saate güç veren IWC üretimi kalibre 52615’i görmek mümkün. IWC, yeni ve çarpıcı seramik renklerindeki çeşitli pilot saatlerinin yer aldığı “Colors of TOP GUN” koleksiyonunu 2022’de piyasaya sürdü. İsviçreli lüks saat üreticisi şimdi de Big Pilot’s Watch Perpetual Calendar TOP GUN Lake Tahoe (Ref. IW503008) ile seriye yeni bir beyaz seramik modeli tanıtıyor.

Geliştirilmiş performans

IWC ve Pantone’nin “IWC Lake Tahoe” adını verdiği seramik rengi, beyaz üniformalardan ve tatlı su gölü Tahoe’nun kış görünümünden ilham aldı. Kaliforniya ve Nevada’nın ortasında yer alan Tahoe Gölü, yakındaki TOP GUN uçuş okulunda eğitim almış pilotların sıklıkla uçtuğu dağlık bir bölgedir. Simsiyah kadran ve Super-LumiNova® dolgulu siyah saat ibreleri, paslanmaz çelik kurma kolu ve arka kapak halkası ve beyaz dokulu kauçuk kayış bu göz alıcı tasarımın öne çıkan özellikleridir. Beyaz seramik, IWC’nin gelişmiş performans malzemeleri konusundaki kapsamlı uzmanlığının bir sembolüdür.

Karmaşık bir üretim

Şirket, siyah zirkonyum oksit seramik kasalı ilk kol saatini piyasaya sürdükten kısa bir süre sonra, 1980’li yılların başlarında bu renk üzerinde çalışmaya başladı. Beyaz seramikler, zirkonyum oksidin diğer metalik oksitlerle karıştırılmasını ve yüksek sıcaklıklarda pişirilmesini içeren karmaşık bir üretim sürecinin sonucudur. Seramik çizilmeye karşı dayanıklı ve oldukça hafif olduğundan pilot saatleri için mükemmel bir malzemedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu